Choreografka, reżyserka i producentka filmowa (ma na koncie kilka filmów krótkometrażowych, artykuły w prasie tanecznej oraz wystawy instalacji wizualnych), która swój czas dzieli między tworzenie artystyczne a design thinking.

Design thinking Katy uczyła się pod okiem ojców-założycieli, w szkole d.School na Uniwersytecie Stanforda. Swoje doświadczenie poszerzała prowadząc wiele projektów według metodologii design thinking. Brała udział w prowadzeniu kursów dt w d.School i Poczdamie. Jej otwartość, swoboda, dobry humor, ale także doskonała wiedza w temacie, pozwoliły jej koordynować pierwszy w Poczdamie festiwal DT pod sztandarem dSchool.

W 2014 roku była gościem krakowskiego Design Thinking Week, a także podjęła się roli głównego gościa pierwszej edycji DT Weeku, oferując swoje doświadczenie na spotkaniach także poza Krakowem. Wciąż spełnia się w branży filmowej nadzorując zajęcia filmowe, a także prężnie działa w branży konsultingowej, wprowadzając innowacje z wykorzystaniem design thinking.