Izabela Paluch

Manager z ponad 20-letnim doświadczenie w działalności rynkowej i przedsięwzięciach biznesowych – jako dyrektor handlowy w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach odpowiadała za strategie rozwoju, wyniki finansowe, budowanie sieci sprzedaży produktów i usług oraz wdrożenia nowych technologii.

Z Politechniką Krakowską związana zawodowo od 2011 r. – jest twórcą koncepcji organizacyjnej spółki celowej INTECH PK sp. z o.o. , w której od 2014 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu.Specjalizuje się w transferze technologii i komercjalizacji wiedzy, w szczególności w drodze aportu, licencji lub sprzedaży technologii oraz w zakładaniu spółek technologicznych.

Chętnie angażuje się w społeczne inicjatywy, wspiera innych i dzieli się wiedzą:

  • Współtwórca inicjatywy „caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk” cyklu praktycznych warsztatów opartych na metodykach design thinking i business model canvas.
  • Współorganizatorka Dnia Wynalazków na PK, Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji PAMI oraz krakowskiej odsłony DTWeek.
  • Mentorka w pierwszej polskiej inicjatywie start-upowej dla kobiet „Girls go start-up! Academy!” (Fundacja Edukacyjna Perspektywy, 2016).
  • Mentorka w antysmogowym akceleracyjnym bootcampie „Smogathon” (2015, 2016).
  • Ekspertka w programie „Cybersec Accelerator” (Instytut Kościuszki, 2016-17), który pomaga w ekspansji na rynki zagraniczne start’upom tworzącym rozwiązania w sektorze cyberbezpieczeństwa.
  • Członek Zarządu Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej.
  • Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia TOP 500 Innovators – interdyscyplinarnej platformy współpracy nauki i biznesu.

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2001) oraz studiów podyplomowych „Szkoła Biznesu – Institute of Business Studies” na Politechnice Krakowskiej (partner Central Connecticut State University, USA) i „Profesjonalny kierownik projektów naukowo-badawczych” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Laureatka prestiżowego Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP 500 Innovators Science-Management-Commercialization” realizowanego na Uniwersytecie Stanforda, USA (2013).

W życiu prywatnym, podobnie jak w zawodowym chętnie podejmuje nowe wyzwania. Nie gardzi dobrą książką, lubi podróże w nieznane oraz wędrówki po rodzinnym Beskidzie Małym.