CZĘSTOCHOWA

09 – 10.05.2017

Festiwal DESIGN THINKING WEEK 2017 CZĘSTOCHOWA odbędzie się w dniach 9 – 10 maja 2017 r. W ramach festiwalu zaplanowano prelekcje przybliżające uczestnikom metodę Design Thinking oraz warsztaty myślenia projektowego.

Częstochowskie wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim uczniom szkół średnich, studentom i doktorantom. Ponadto festiwal kierowany jest również do absolwentów Politechniki Częstochowskiej, pracowników administracji publicznej, prywatnych przedsiębiorstw, a także wszystkich zainteresowanych tematem myślenia projektowego, którzy dostrzegają potrzebę zmian w społeczeństwie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest “Budowanie zaufania społecznego”.

Celem wydarzenia będzie podnoszenie świadomości w zakresie potrzeb i problemów z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne. Mamy nadzieję, że wypracowane podczas warsztatów pomysły przełożą się na realne rozwiązania, takie jak aktywizacja, integracja i likwidacja barier społecznych pomiędzy osobami zdrowymi a osobami niepełnosprawnymi.

Lokalnym organizatorem jest Uczelniana Rada Doktorantów Politechniki Częstochowskiej. Wydarzenie wspierają: Rektor Politechniki Częstochowskiej, Międzywydziałowe Koło Wsparcia i Integracji FENIKS, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy, Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Fundacja Mozaika oraz Daniel Wróblewski Fotografia.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

ZAPRASZALI

LABEL1

CZĘSTOCHOWA

Doktorantka IV roku w dyscyplinie Metalurgia na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. W pracy naukowej skupia się na badaniach w zakresie wpływu mikrosegregacji na zmiany strukturalne w odlewach wieloskładnikowych.

Przygodę z design thinking rozpoczęła w kole naukowym. Na festiwalu Design Thinkig Week 2015 Częstochowa zadebiutowała w roli trenera i organizatora. Czynnie bierze udział w różnego rodzaju konferencjach, warsztatach i szkoleniach. Jako przewodnicząca Uczelnianej Rady Doktorantów Politechniki Częstochowskiej działa na rzecz społeczności doktorantów. Uczestniczka programu Erasmus+ w Czechach. Członek Stowarzyszenia Krav Maga Polska.

Z zamiłowania podróżniczka-couchsurferka. W wolnych chwilach spotyka się ze znajomymi i uczy się włoskiego.

CZĘSTOCHOWA

Doktorantka I roku w dyscyplinie Inżynieria Środowiska na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej – magister biotechnologii. Uczestniczyła w DTweek w 2015 roku i od tego momentu poszerza swoją wiedzę nt. metodologii design thinking. Lubi przebywać na ciekawych szkoleniach. Obecnie zajmuje się badaniami na temat kompozytów biodegradowalnych, ich właściwości oraz zdolności do kompostowania. Oprócz tego interesuje się tańcem towarzyskim, kulturą grecką oraz wędrówkami górskimi.

CZĘSTOCHOWA

Marta Piątek, studentka kierunku Energetyka na Politechnice Częstochowskiej. Działa jako członek kół naukowych, a także jako osoba niezrzeszona. W życiu kieruje się zasadą „Najlepszy czas na działanie jest teraz”.
Interesuje się budownictwem pasywnym i energooszczędnym, efektywnością energetyczną i społeczną odpowiedzialnością za poszanowanie energii i odpowiednie nią zarządzanie. Prowadzi bloga, na którym zachęca do racjonalnego korzystania z energii i jej oszczędzania.
W wolnych chwilach lubi czytać książki, jeździć na rowerze i rolkach, a także uczyć się języków obcych, głównie angielskiego.
Z tematyką design thinking związana od 2014, kiedy to zainteresowała się tematem uczestnicząc w warsztatach w ramach Design Thinking Week.

CZĘSTOCHOWA

Absolwentka Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Magister inżynier z kwalifikacjami nauczycielskimi. Doktorantka III roku w Instytucie Mechaniki i Podstaw Konstrukcji Maszyn na Politechnice Częstochowskiej w dyscyplinie: Budowa i Eksploatacja Maszyn. Na studiach I stopnia występowała w w Lip Dub’ie (teledysku promującym Politechnikę Częstochowską). Na studiach II stopnia przez semestr pobierała naukę na Katholieke Universiteit Leuven (w Belgii) w ramach programu Erasmus.
Laureatka w programie z zakresu umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, pod nazwą TransFormation.doc, w Ivey Business School, London Ontario w Kanadzie.
Naukowo spełnia się badając roboty mobilne poprzez opis ich ruchu. Uczestniczka konferencji, wielu szkoleń oraz kursów. Interesuje się kinematografią z polowy XX wieku. W wolnym czasie bierze udział w spływach kajakowych…a przygodę z Design Thinking zaczyna teraz!

CZĘSTOCHOWA

Doktorant IV roku studiów doktranckich w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. W pracy zajmuje się możliwością modyfikacji właściwości implantów stomatologicznych poprzez innowacyjną metodę wytwarzania.
Poza zagadnieniami związanymi stricte z doktoratem interesuje się teologią.
Z DT pierwszą styczność miał w 2015 roku w trakcie warsztatów Design Thinking w Praktyce – Święta z DT Space.
W wolnych chwilach zajmuje się zbieraniem czterolistnych koniczynek, piciem herbaty i czytaniem książek.

Gdzie?

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

 ul. ks. J. Popiełuszki 5

42-200 Częstochowa

Dla Kogo?

Uczniowie szkół średnich, studenci, doktoranci, absolwenci PCz. oraz wszyscy zainteresowani tematem myślenia projektowego.

 

Kontakt

Paulina Kordas

606 950 739

kordaspaulina@gmail.com

Komenda Miejska Policji w Częstochowie

ul. ks. J. Popiełuszki 5, 42-200 Częstochowa, Polska

 

PARTNERZY

Share This