Pod wspólnym szyldem pracy na rzecz lokalnych społeczności i budowania zaufania społecznego tegoroczny DT Week zachęca krakowskie organizacje projektowe, społeczne, miejskie oraz mieszkańców do wspólnej pracy.

Podczas warsztatów i społecznego hackathonu interdyscyplinarne zespoły podejmą próbę rozwiązania wybranych problemów lokalnej społeczności i w praktyce poznają podstawy design thinking. W ramach krakowskiej edycji Design Thinking Week odbędą się cztery wydarzenia w dniach od 12 do 14 maja.

1. Debata “Jak wykorzystać design thinking w budowaniu zaufania społecznego?” 12.05.2017, godz. 18

2. Warsztaty: “caseLAB – Laboratorium Dobrych Praktyk DT”

13.05.2017 godz. 10

W trakcie caseLAB nauczymy Cię jak wykorzystać metodykę Design Thinking do tworzenia koncepcji rozwiązań rynkowych, pracując na realnych przypadkach biznesowych w zespołach interdyscyplinarnych.

3. Hakhaton: DesignKrk: Rozwiąż to!

13.05.2017 godz. 12-20

Czasem jest tak, że zaczyna nas coś uwierać, małe elementy naszego otoczenia zaczynają nas irytować. Za krótki czas na przejściu dla pieszych, połamane ławki w parku, brak dojazdu do przedszkola i wiele innych codziennych problemów wymaga rozwiązania. Ale brakuje funduszy i czasu, a perspektywa zgłoszenia potrzeby zmian w urzędzie nie zachęca. Wychodząc temu na przeciw postanowiliśmy zorganizować przestrzeń do tego, by w sprzyjającej atmosferze skonfrontować swoje pomysły z urzędnikami ale i też osobami, dla których szeroko pojęte projektowanie to chleb powszedni. Razem zastanowimy się jak zaprojektować, przetestować, a następnie wdrożyć Twój pomysł!

4. Warsztaty: „Wystąpienia publiczne a Design Thinking”.

14.05.2017, godz. 12 -14

Lubisz Tedx? Wiesz przecież, że to ludzie dla których 20 minut, mikrofon, charakterystyczny czerwony dywan i duża widownia to chleb powszedni. I to właśnie ich z TEDxKraków Adventure zaprosiliśmy by nauczyli nas jak mówić by nas wysłuchano a przede wszystkim by nam zaufano. Weź ze sobą trochę wody, bo może Ci zaschnąć w gardle!

Więcej informacji znajdziesz na #DTWeek Kraków